Mediq Danmark Kundeservice

Kundeservice (Bestilling og levering)
Tlf +45 3637 9130
(tryk 3 for ernæring)
ernaering@mediqdanmark.dk

Åbningstider for kundeservice:
Mandag-torsdag 8.00-16.00
Fredage 8-15.00

Diætistteamet (Rådgivning)
Tlf + 45 2248 3800
diaetist@mediq.com


Åbningstider for diætistteamet:
Mandag-torsdag 8.00-16.00
Fredage 8-15.00
Weekend og helligdage 9.00-12.00 for akutte henvendelser tlf:2248 3800

Produktspecialister

Lone Alfastsen

Klinisk diætist

DistriktRegion Nordjylland

24988540

Lone.Alfastsen@mediq.com

Louise Meilandt

Klinisk diætist

DistriktRegion Midtjylland/Region Syddanmark

40164758

louise.meilandt@mediq.com

Anders Sørensen

Klinisk diætist

DistriktRegion Hovedstaden

52131106

anders.sorensen@mediq.com

Rebecca Østergaard

Klinisk diætist

DistriktRegion Sjælland

51373988

Rebecca.Oestergaard@mediq.com

Pernille Nørmark

Klinisk diætist/Sygeplejerske

DistriktRegion Midtjylland

52139008

pernille.normark@mediq.com

Pia Asferg Nielsen

Klinisk diætist

DistriktRegion Syddanmark

52131117

Pia.Asferg@mediq.com

Lotte Schmidt

Klinisk diætist/Cand. Scient i klinisk ernæring

DistriktRegion Hovedstaden

20549905

lotte.schmidt@mediq.com

Karina Kildevang

Klinisk diætist/Cand.scient. i klinisk ernæring

DistriktHovedkontoret

52131130

Karina.kildevang@mediq.com

Rikke Sally Jørgensen

Klinisk diætist/Cand.scient. i klinisk ernæring

20559883

rikke.jorgensen@mediq.com

Jane Særkjær-Lauridsen

Klinisk diætist

20668487

Jane.Saerkjaer@mediq.com

Else Søbjerg Storbjerg

Klinisk diætist

DistriktRegion Midtjylland

20850984

else.storbjerg@mediq.com

Kundeservice

Produktchef

Jonna Jørgensen

Klinisk diætist

jonna.jorgensen@mediq.com

Key Account Manager

Camilla Nybroe

Klinisk diætist

Camilla.HohwyNybroe@mediq.com

Salgsledelse

Stine Holm

Salgsdirektør

stine.holm@mediq.com

Kristine Bjarni-Kornbech

Salgschef

Kristine.Bjarni@Mediq.com